Idealny dzień na Burgera

Piękny, słoneczny dzień i kolejny dylemat gastronomiczny, co zjeść ? Po długich, trudnych negocjacjach decyzja zapadła, postanowiliśmy, wybrać się do dobrze znanego miejsca- Stacji Pasibus przy ulicy Świdnickiej.

Pierwsze porcje wydano w 2013 roku i od tego czasu firma postawiła na szybki rozwój. Pasibus w przeciągu 5 lat podbił Wrocław, w międzyczasie zdobywając pierwsze miejsce w Mistrzostwach Burgerowych w Warszawie. Z jednego małego food-trucku powstała w krótkim czasie  ogólnopolska sieć restauracji.  Nam jednak po raz pierwszy przyszło odwiedzić słynną studencką burgerownię . Ale czy na pewno „Studencką”? No właśnie… zaraz po wejściu do lokalu spoglądamy w lewo w kierunku wyraźnego bilboardu z Menu. W oczy rzucają się ceny, dość wysokie jak na studencką kieszeń. Najzwyklejszy burger występuje za około 20zł, z dodatkami w postaci frytek oraz napoju błyskawicznie sprawia, że z naszego portfela zniknąć musi grubo powyżej 30 złotych.

Pasibus Wrocław Świdnicka

Pasibus Menu

Czas sprawdzić czy rzeczywiście burgery pasibusa warte są tej ceny. Obsługa typowa dla tego rodzaju lokali sieciowych, podchodzimy do kasy, słyszymy podstawowe pytania dotyczące produktów, cen oraz dodatków, podejmujemy decyzję i zamawiamy, gdyż za nami już czeka szerokie grono głodnych ludzi. Zdecydowaliśmy się na Burgery normalnych rozmiarów, mając do wyboru jeszcze pomniejszone- znacznie pomniejszone przy niewielkiej różnicy cenowej (w granicach 4-5zł). Nasze zamówienie to Burger „Osztypek”, w skład którego wchodzi mocno wysmażone mięso wołowe, sos biały, sałata lodowa, chutney śliwkowo- imbirowe, grillowany ser wędzony oraz soczysty, grillowany boczek.

Burger Oscypek Pasibus

 

Drugi Burger „Awokadus”, apetycznie wyglądający na obrazku, składający się również z mocno wysmażonego mięsa wołowego, różowego sosu, roszponki, sera cheddar, sosu musztardowo- miodowego z orzechami, autorskich guacamoli oraz grillowanego boczku.

Burger Pasibus Wrocław

Do tego wszystkiego chcieliśmy zamówić sławne PasiFrytki, których niestety zabrakło, co jest częstym przypadkiem sądząc po opiniach wielu osób. PasiFrytki  zostały prawdopodobnie całkowicie wycofane ze względu na brak możliwości ich standaryzacji w całej Polsce. Wybór padł więc na porcję Nachos.

Burgery Pasibus Menu

Smak Pasibusa

Zamówienie złożone, czas więc rozejrzeć się za wolnym stolikiem. Wbrew pozorom zadanie nie takie proste, gdyż bez względu na porę Pasibus zazwyczaj wypełniony jest po same brzegi. Po chwili oczekiwania jednak udało się. Restauracja wyposaża oczekujących na zamówienie w wibrujące krążki co jest dużą wygodą gdyż nie musimy nasłuchiwać naszego imienia. Jeśli chodzi o smak, mięso jest to dobrej klasy wołowina, odpowiednio przyprawiona i podsmażona co do pozostałych dodatków warzywnych są one świeże i idealnie uzupełniają smak burgera. Warto też docenić sosy Pasibusa, które na prawdę są wyjątkowe. Odnośnie samej bułki krążą różne opinie jak dla mnie jest ona zbyt „zwyczajna” brakuje jej tego czegoś, ale to może moje widzimisię. Chrupiące nachosy też bez zastrzeżeń.

Pasibus Menu Wrocław

 

Podsumowanie wizyty w Stacji Pasibus

Dla prawdziwych miłośników burger’owych wariacji Stacja Pasibus to istny raj. Lokal oddaje swój charakter znakomicie, przechodząc obok każdy jest skłonny skusić się na „stację” i zamówić fast-food’a. Różnica polega na jakości produktów i gwarancji smaku, którą pomysłodawcy lokalu zapewniają. Burgerożercy przybywajcie, jedzenie warte swojej ceny.

Pasibus Wrocław – Stacja Świdnicka
5 (100%) 1 głosów

Polecane: