Pracownia Makaronu Ragu

18 Kwietnia miałem okazję odwiedzić „Ragu”- Pracownię Makaronu, znajdującą się przy ul. Sienkiewicza 34A we Wrocławiu. Od wielu dni zastanawiałem się czy znajdę we Wrocławiu odpowiednik autentycznej włoskiej kuchni. Po wejściu do środka zastałem ciekawe wnętrze, wypełnione barwnymi butelkami z winem, estetycznie ułożonym szkłem oraz świeżo przygotowanym makaronem położonym na stolnicy.

Myśl o tym, że makaron jest wyrabiany na miejscu stanowiła miłe zaskoczenie. Do restauracji spokojnie można przyjść z rodziną lub grupą przyjaciół. Powierzchnia lokalu zapewnia komfortowe miejsca, dzięki czemu unikniemy ścisku. Dokonałem rezerwacji poprzez fanpage’a na portalu społecznościowym, uzyskałem wręcz natychmiastową odpowiedź. Podczas wizyty zdecydowaliśmy się jednak zmienić miejsce. Dla obsługi nie było problemem znalezienie ustronnego miejsca dla dwóch osób.

Ragu Wrocław - Menu Restauracja Włoska Ragu

Obsługa Restaruacja Ragu

 

Pracownia Makaronu Ragu - Drink Gustowny kelner podał Menu i pozostawił wystarczający czas do namysłu, kontrolując gotowość do przyjęcia zamówienia. Karta „Ragu” jest prosta, czytelna, jej uzupełnieniem są wypisane na ścianie kredowej propozycje dań serwowanych danego dnia. Jeżeli chodzi o stronę zawierającą napoje ceny są dość wygórowane w porównaniu do dań. Zamówiliśmy Piwo (ciemnego Litovela) oraz Truskawkowy koktajl alkoholowy, którego objętość w stosunku do ceny pozostawiała wiele do życzenia, podobnie jak Smoothies (300ml), których cena sięga 17zł.

 

 

 

 

 

 

Dania Restaruacja Ragu Ragu Wrocław - Makaron Włoski

Wracając do dań głównych, w karcie znajdziemy tradycyjne włoskie Ravioli w kilku odsłonach, którego cena oscyluje w okolicy 30zł, Ragu z jagnięciny oraz Bucatini z wołowiną dla miłośników makaronu podawanego z dodatkiem mięsnym. Na początek zamówiłem Spaghetti Carbonara oraz Gnocchi truflowe. Z moich licznych wyjazdów do Włoch przywiozłem jego niezapomniany smak, który idealnie odtworzyło Ragu! Ogromna porcja Truflowego Gnocchi z suszonymi pomidorami, posypana świeżo startym PRAWDZIWYM parmezanem oraz aromatycznym szczypiorem, Spaghetti Carbonara z dużą ilością wędzonego boczku może śmiało konkurować z wieloma „Ristorante” we Włoszech.

Pracownia Makaronu Ragu - MakaronCzas oczekiwania na posiłek nie przekroczył 15 minut, pomimo maksymalnego obłożenia sali. Obsługa starannie podchodzi do gości weryfikując jakość dań oraz ich ewentualne potrzeby. Zaproponowano nam deser, lecz po tak obfitym posiłku nie udałoby nam się go zmieścić. Jest to kolejny powód, dla którego z pewnością odwiedzimy Ragu ponownie. Całość rachunku wyniosła około 85zł. Jeśli szukasz włoskich smaków we Wrocławiu, Ragu pomoże przenieść Cię do Neapolu, Bolonii, gdzie królują najwyższej jakości wyrabiane na miejscu Pasty! W Ragu możesz zabrać je również ze sobą do domu, kupując je w lokalowym sklepiku.

 

 

 

Wizytówka Google Restaruacja Ragu

Optymalizację wizytówki oceniam na poziomie bardzo dobrym. Wszystkie informacje są poprawnie uzupełnione i zgadzają się ze stanem faktycznym. Do odwiedzenia restauracji zachęcić może duża liczba pozytywnych opinii jest ich aż 581 a średnia wynosi 4,6. Możemy też znaleźć wiele zdjęć dań co pozwoli nam ocenić czy warto zajrzeć właśnie do Ragu. Dla osób wybierających się zalecam wcześniejszą rezerwację stolika przez facebooka ponieważ w popularnych godzinach może nie być dla nas miejsca.

Ragu Pracownia Makaronu we Wrocławiu
5 (100%) 1 głosów

Polecane: