Bar krewetkowy Shrimp House

W ostatnim czasie miałem przyjemność odwiedzić słynny bar krewetkowy we Wrocławiu- „Shrimp House”. Niewielka restauracja położona jest tuż przy rynku, nieopodal hotelu „Sofitel”. Już od dawna mieliśmy ochotę przekonać się jak smakują owoce morza w Polsce i porównać ich smak z tymi serwowanymi na zachodnim wybrzeżu. Do Shrimp House trafiliśmy z polecenia, po wcześniejszym przeglądzie Menu oraz opiniach na portalach społecznościowych. Lokal ten nie jest typową restauracją, gdzie po wejściu rozsiadamy się wygodnie, oczkując na podejście kelnera bądź kelnerki. Zamówienia składamy przy kasie od razu za nie płacąc.

 

Wystrój Shrimp House

Niewielkie wnętrze lokalu może stanowić przeszkodę dla bardziej wymagających gości. Na prywatność nie ma co liczyć, siadamy przy stolikach ramię w ramię z pozostałymi gośćmi i oczekujemy na swoje dania. Planując wizytę we Wrocławskim Shrimp House nie dokonywałem żadnej rezerwacji telefonicznej czy też internetowej. Trafiliśmy jednak idealnie, miejsc wolnych było sporo, aczkolwiek już po kilku minutach lokal zapełnił się na tyle, że kolejka ustawiała się na zewnątrz.

 

Ceny dań Shrimp House

Obsługę lokalu oceniam na bardzo dobrą. Zdecydowaliśmy się na „Curry Shrimp”- danie na ostro w postaci 8 krewetek, zanurzonych w czerwonym curry oraz mleku kokosowym z ananasem, batatem i ryżem oraz „Italian Shrimp”- smak Italii w postaci makaronu z 8 sztukami krewetek na białym winie z masłem, czosnkiem, pietruszką i pomidorkami koktajlowymi. Sama karta z daniami jest zbędna, gdyż na ścianie po prawej stronie od kasy wiszą infografiki ze składem i cenami, super rozwiązanie! Za wymienione powyżej dania zapłaciliśmy razem 60zł. Na dania czekaliśmy około 20 minut, odbiór odbywa się przy kasie a podanie nie jest czymś wyjątkowym, choć samo jedzenie w sobie wygląda dość apetycznie.

Krewetki Wrocław Krewetki Wrocław

 

Podanie i smak potraw Shrimp House

Porcje wydają się naprawdę spore, śmiało można stwierdzić że zaspokoiłyby niejednego głodomora. Curry Shrimp to doskonałe połączenie smaków- wyraźna ostrość curry w połączeniu z delikatnym mlekiem kokosowym, ananasem oraz batatem, a do tego przepyszne, chrupiące, duże krewetki- majstersztyk, choć nie dla osób, które nie są zwolennikami ostrych dań- curry naprawdę dało się odczuć. Białe w środku krewetki smakowały jak te nad morzem czarnym, świeże i soczyste. Italian Shrimp zabrał nas na wycieczkę do Południowych Włoch, radując podniebienie znakomicie przyrządzonym makaronem Al Dente z pomidorkami koktajlowymi oraz tymi samymi, soczystymi krewetkami w białym winie. W międzyczasie niestety nikt z obsługi nie podszedł, aby zapytać się czy wszystko w porządku, a to przecież taki miły gest. Popularność lokalu dało się odczuć podczas wyjścia, kiedy to przez kilka minut usiłowaliśmy się przepchnąć do wyjścia przez ludzi stojących w kolejce do kasy.

Krewetki Wrocław

Podsumowanie wizyty w Shrimp House

Podsumowując wizytę w krewetkowym raju należy zdecydowanie pochwalić jakość oraz smak podawanych potraw, którym niczego nie brakuje, produkty są świeże oraz smaczne, a porcje naprawdę spore. Jednakże klimat małej restauracji pozostawia sporo do życzenia. Ścisk, tłok oraz hałas rozmawiających tuż obok nas osób nieco odpycha, a także obsługa, która po prostu jest, przyjmuje zamówienia i pobiera opłaty nie zachęca do nadmiernego rozkoszowania się jedzeniem. Jeżeli jednak uda się trafić w moment, kiedy gości nie będzie zbyt wiele, na pewno ponownie odwiedzimy Shrimp House ze względu na smak potraw, który zrobił na nas ogromne wrażenie.

Bar Krewetkowy Wrocław – Shrimp House

Bar krewetkowy, owoce morza Shrimp House Wrocław
4.5 (90%) 2 głosów

Polecane: