Wrocław – co warto zobaczyć?

Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska, by poczuć wyjątkowy klimat jednego z najstarszych miast Polski. Położony nad Odrą Wrocław przyciąga gości z kraju i zagranicy dużą liczbą zachowanych zabytków oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Miasto może poszczycić się również interesującą ofertą wydarzeń artystycznych i festiwali, które już na stałe wpisały się w kulturalne kalendarium najważniejszych imprez w tej części Europy.

Wrocław co warto zobaczyć

 

Zabytki Wrocławia

Pierwsze wzmianki o Wrocławiu pochodzą z 1000 roku, jednak już dużo wcześniej istniało osadnictwo w tym regionie. Do naszych czasów zachowało się wiele cennych zabytków architektonicznych, obiektów sakralnych i budynków użyteczności publicznej.

Turyści odwiedzający miasto zachwycają się przede wszystkim rozległym rynkiem z gotyckim Starym Ratuszem, zabytkowymi kamieniczkami w tym najbardziej rozpoznawalnymi, pochodzącymi ze średniowiecza Jasiem i Małgosią oraz renesansową kamienicą Pod Siedmioma Elektorami. Popularne miejsce spotkań we Wrocławiu to stojący przed ratuszem pręgierz z 1492 r., a właściwie jego wierna kopia. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się przylegający do rynku Plac Solny, słynący m.in. z targu kwiatowego.

W panoramę miasta na stałe wpisały się uliczki Starego Miasta, a także liczne obiekty sakralne, jak kościół św. Jerzego – najstarsza zachowana budowla Wrocławia, archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, katedra św. Marii Magdaleny, kolegiata św. Krzyża czy gotycki kościół św. Wojciecha.
Pocztówkową wizytówką miasta jest również starannie odrestaurowany neogotycki budynek Dworca Głównego, na liście charakterystycznych obiektów znajduje się również stojąca przy ulicy Wiśniowej dawna Wieża Ciśnień.

 

Turystyczne atrakcje, które musisz zobaczyć

Poza licznie zachowanymi zabytkami z historyczną przeszłością miasto oferuje odwiedzającym go turystom wiele ciekawych atrakcji. Symbolem modernistycznego Wrocławia jest Pergola i Hala Stulecia – słynna budowla wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także zlokalizowany w jej pobliżu ogród zoologiczny z Afrykarium. Będąc w okolicy koniecznie trzeba przespacerować się ścieżkami Ogrodu Japońskiego w Parku Szczytnickim i zobaczyć niepowtarzalny pokaz największej w Polsce Fontanny Multimedialnej. Obowiązkowe punkty na mapie miasta to również wizyta na Ostrowie Tumskim oraz Panorama Racławicka – monumentalne dzieło umieszczone w charakterystycznej rotundzie przy ul. Purkyniego 11. Po dniu pełnym wrażeń warto spojrzeć na miasto z punktu widokowego znajdującego się na 49 piętrze najwyższego budynku Wrocławia Sky Tower. Fani sportu i piłki nożnej powinni udać się również na Stadion Miejski, gdzie rozgrywane były spotkania podczas Euro 2012.
Od zawsze silnikiem napędzającym miejskie życie była kultura we Wrocławiu. Między innymi dzięki takim wydarzeniom jak Jazz nad Odrą, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty Wrocław w 2016 r. pełnił zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

 

Zaplanuj pobyt w Mieście Spotkań

Planując wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Hotele we Wrocławiu oferują dużą liczbę miejsc noclegowych w różnych standardach i oczywiście cenach. Turyści mają do dyspozycji kameralne hotele butikowe, znane obiekty należące do międzynarodowych sieci, hostele, pensjonaty i prywatne apartamenty.

Poszukiwacze dobrego smaku i kucharskich tradycji tej części Śląska z pewnością docenią różnorodne kulinarne propozycje serwowane przez liczne restauracje we Wrocławiu. Można delektować się tutaj potrawami z różnych części świata, daniami europejskimi oraz tradycyjną polską kuchnią. Alternatywną propozycją dla droższych i wykwintnych restauracji są bary. We Wrocławiu znajdziemy ich całe mnóstwo, oczywiście z kultowym dla wrocławian Barem Miś.

 

Poznaj miasto z Google

Dzisiaj zwiedzanie często zaczynamy od Internetu. Wpisując zapytania w wyszukiwarkę szukamy noclegu, sprawdzamy polecane restauracje, dowiadujemy się o zabytkach i atrakcjach turystycznych. Coraz większą popularnością cieszą się miejsca, które szybko znajdują się w wyszukiwarkach, dlatego tak istotne jest wykorzystanie przez obiekty turystyczne darmowego narzędzia ułatwiającego promocję, jak wizytówka Google. Wrocław obfitujący w atrakcje historyczne, liczne muzea i galerie, posiada szansę na budowanie reputacji tych miejsc w Internecie, chociażby dzięki takim funkcjom Google jak Lokalny Przewodnik. Wrocław oraz wspaniałe atrakcje tutaj zlokalizowane, posiadające wizytówkę w Google zyskują dodatkowy kanał do promocji oraz komunikacji z turystami, którzy mogą dzielić się wrażeniami z wizyty w danym miejscu. Turyści przez zostawienie zdjęć, komentarza czy oceny zachęcają innych, potencjalnych Gości do odwiedzenia danej restauracji czy placówki. Dobre oceny i opinie, szybko przełożą się na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania, dlatego warto korzystać z rozwiązań jakim jest wizytówka w Google Maps.

Sprawdź we Wrocławiu:

Restauracje Godne Uwagi

Najlepsze Hotele

Bary, które Warto Odwiedzić

Miejsca Kultury

Zabytki

Miejsca Spotkań