Warszawa – co warto zobaczyć?

Jeżeli chcesz poczuć jak pulsuje życie w dużym europejskim mieście, przyjedź do stolicy Polski – nowoczesnej, wielokulturowej metropolii z wieloma zabytkami i ciekawymi miejscami do spędzania wolnego czasu. Warszawa obok Krakowa, Gdańska i Wrocławia znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzanych destynacji przez zagranicznych turystów, którzy mogą odkrywać miasto na wielu różnorodnych płaszczyznach.

 

Zabytki Warszawy

Pisana historia Warszawy zaczyna się na początku XIV wieku, ale już od dziesiątego stulecia istniały tutaj osady. Na przełomie XVI i XVII wieku miasto staje się ważnym ośrodkiem administracyjnym, siedzibą króla i dworu, a tym samym nową stolicą kraju.
Warszawa była wielokrotnie niszczona w wyniku działań wojskowych, jednak najbardziej katastrofalne skutki przyniosła miastu II wojna światowa, w wyniku której dewastacji uległo 80% zabudowy. Zabytki historyczne, które dzisiaj możemy podziwiać w większości przypadków są zrekonstruowane, chociaż przetrwały też obiekty z mniejszymi stratami jak np. Pałac w Wilanowie.

Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania stolicy jest spacer po warszawskiej starówce, Placu Zamkowym, gdzie od 1643 r. stoi Kolumną Zygmunta III Wazy – miejsce spotkań w Warszawie wszystkich wycieczek, a także wizyta w Zamku Królewskim z zachowanymi cennymi dziełami Canaletta, Bacciarellego i Rembrandta. Od Placu Zamkowego wychodzi słynny, historyczny Trakt Królewski, prowadzący przez Krakowskie Przedmieście, dalej Nowy Świat i Alejami Ujazdowskimi do dawnych rezydencji królewskich w Łazienkach i Wilanowie. Na trasie traktu znajduje się wiele cennych świeckich obiektów architektonicznych (np. Pałac Staszica) oraz sakralnych (np. Kościół św. Anny, Kościół św. Krzyża).

 

Turystyczne atrakcje, które musisz zobaczyć

Grób Nieznanego Żołnierza – o tym miejscu trudno mówić w kategorii atrakcji, ale z pewnością jest to jeden z ważniejszych i symbolicznych punktów miasta – warto tu przyjść i oddać hołd ludziom, którzy walczyli za Polskę. Kultura w Warszawie ma różne oblicza, jeśli interesujesz się sztuką powinieneś zobaczyć Zamek Ujazdowski z pierwszej połowy XVII wieku, w którym mieści się Centrum Sztuki Współczesnej. Jeżeli chcesz poczuć klimat miasta za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego odwiedź Łazienki Królewskie – słynne założenie pałacowo-parkowe.

Fani fortyfikacji z pewnością wybiorą się do warszawskiej Cytadeli i poeksplorują zabudowania Twierdzy Warszawa. Spośród wielu muzeów miejskich koniecznie zobacz Muzeum Powstania Warszawskiego mieszczące się dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich oraz Muzeum Narodowe. Niezależnie od tego czy się go lubi czy nie, trudno go nie zauważyć – chodzi oczywiście o Pałac Kultury i Nauki, który jest wciąż najwyższym budynkiem stolicy. Ikony nowoczesnego oblicza Warszawy to Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowy – duma wszystkich kibiców piłki nożnej.

 

Zaplanuj pobyt w stolicy

Planując wycieczkę do stolicy Polski warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Hotele w Warszawie oferują dużą liczbę miejsc noclegowych w różnych standardach i oczywiście cenach. Turyści mogą skorzystać z oferty znanych międzynarodowych hotelowych korporacji, kameralnych hoteli butikowych i artystycznych, a także licznych hosteli i schronisk oraz prywatnych apartamentów.

Stolicę Polski można zwiedzać i poznawać na wielu płaszczyznach, jedną z opcji jest kulinarna podróż – odkrywanie dobrego smaku i propozycji serwowanych przez liczne restauracje w Warszawie, które oferują dania z wszystkich liczących się kuchni na świecie. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również bary. W Warszawie jest ich naprawdę mnóstwo, zaczynając od tradycyjnych barów mlecznych przez miejsca serwujące najbardziej wyszukane dania.

 

Poznaj miasto z Google

Dzisiaj zwiedzanie często zaczynamy od Internetu. Wpisując zapytania w wyszukiwarkę szukamy noclegu, sprawdzamy polecane restauracje, dowiadujemy się o zabytkach i atrakcjach turystycznych. Coraz większą popularnością cieszą się miejsca, które szybko znajdują się w wyszukiwarkach, dlatego tak istotne jest wykorzystanie przez obiekty turystyczne darmowego narzędzia ułatwiającego promocję, jak wizytówka Google. Warszawa obfitująca w atrakcje historyczne, liczne muzea i galerie oraz obiekty sportowe posiada szansę na budowanie reputacji tych miejsc w Internecie, chociażby dzięki takim funkcjom Google jak Lokalny Przewodnik. Warszawa, wszystkie miejsca noclegowe, a zwłaszcza hotele i restauracje powinny zadbać o posiadanie swoje wizytówki w Google. Dzięki temu obiekty zyskują dodatkowy kanał do promocji oraz komunikacji z turystami, którzy mogą dzielić się wrażeniami z wizyty w danym miejscu. Turyści przez zostawienie zdjęć, filmiku, komentarza czy oceny zachęcają innych, potencjalnych Gości do odwiedzenia danej restauracji, hotelu czy apartamentu. Dobre oceny i opinie, szybko przełożą się na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania, dlatego warto aby szczególnie takie miejsca jak restauracje i hotele w Warszawie posiadały wizytówkę w Google Maps.

Sprawdź w Warszawie:

Restauracje Godne Uwagi

Najlepsze Hotele

Bary, które Warto Odwiedzić

Miejsca Kultury

Zabytki

Miejsca Spotkań