Międzyzdroje – co warto zobaczyć?

Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości, której klimatyczne walory doceniane były już w XIX wieku. Przepiękna plaża, czyste morze i kąpieliska oraz mnóstwo zieleni zachęcają turystów polskich i zagranicznych do spędzenia wyjątkowych wakacji nad Bałtykiem.

Zabytki Międzyzdrojów

 

Miasto chociaż ma długą historię nie może pochwalić się obfitą listą zabytkowych kościołów czy obiektów architektonicznych z odległej przeszłości. Wiadomo, że na obszarze dzisiejszych Międzyzdrojów istniały dwie osady, a w XIII stuleciu przy handlowym szlaku powstała karczma, z której usług korzystali podróżujący tędy kupcy. Pierwotna nazwa dzisiejszego kurortu to Misdroige, która zachowała się w dokumencie z XV wieku. Międzyzdroje były we władaniu różnych państw, w tym Szwecji i Prus. Uzdrowiskowy charakter miasta zaczął rozwijać się od XIX wieku, gdy działały tu pierwsze hotele i pensjonaty. Kuracjusze korzystali z zakładu solankowego, spacerowali promenadą i drewnianym molo udostępnionym na początek wakacji 1895 roku. Dzisiejsze molo jest również jedną z najbardziej znanych atrakcji kurortu – to popularna trasa spacerów i reprezentacyjne miejsce spotkań w Międzyzdrojach. Budowla sięga prawie 400 metrów w głąb morza i zaczęła się w 1994 roku. Z przystani morskiej zlokalizowanej przy molo odpływają statki wycieczkowe po Zatoce Pomorskiej oraz do niemieckich portów Uznamu. Przy wejściu na molo znajduje się zabytkowa szafka meteorologiczna z okresu XIX/XX wieku, na której można sprawdzić parametry pogody. W mieście nie brakuje natomiast pomników przyrody, do ciekawych przykładów drzewostanu należy dąb „Karczmarz” o obwodzie 415 cm i wysokości 24 m (ul. Gryfa Pomorskiego i ul. Spokojna) oraz dąb „Bolko” – o obwodzie 435 cm i wysokości 22 m (ul. Kolejowa i ul. Leśna)

Turystyczne atrakcje, które musisz zobaczyć

 

Oczywiście główną atrakcją ściągająco do miasta turystów jest morze i przepiękne plaże z dwoma kąpieliskami. Sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego pozwala również na aktywne spędzenie czasu w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Turyści chętnie spacerują po Alei Gwiazd odkrywając ślady dłoni zostawione przez znanych artystów podczas corocznego Festiwalu Gwiazd. Ciekawym miejscem jest też żubrowisko – utworzona w 1976 roku Zagroda żubrów wraz z innymi okazami zwierząt. W Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego można podziwiać faunę i florę Wolina. Odwiedź też Muzeum Figur Woskowych ze znanymi postaciami showbiznesu oraz niezwykłe Planetarium, gdzie wyruszysz w ekscytującą kosmiczną ekspedycję lub wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu.

Kultura w Międzyzdrojach reprezentowana jest przez Międzynarodowy Dom Kultury z siedzibą w zabytkowym budynku z końca XIX wieku. Co roku, na początku lipca, odbywa się tutaj jedna z najbardziej znanych nadmorskich imprez – Festiwal Gwiazd. Do miasta przybywają znane osobistości, celebryci przyciągający tłumy turystów spragnionych kontaktu z gwiazdami. Jak na filmowe miasto przystało działa tu również kino, oferujące repertuar złożony ze znanych hitów i ambitnych produkcji.

Zaplanuj pobyt w Międzyzdrojach

 

Międzyzdroje należą do najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju, i znajdują się też w czołówce nadmorskich kurortów. W sezonie wakacyjnym jest tutaj naprawdę bardzo tłoczno. Hotele w Międzyzdrojach są doskonale przygotowane na przyjęcie dużej liczby gości, ale lepiej pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji pokoju zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Goście mogą skorzystać też z oferty pensjonatów, willi, domów wycieczkowych, a także hosteli i prywatnych apartamentów.
Miastem można dosłownie delektować się odwiedzając doskonałe restauracje w Międzyzdrojach oraz urocze kafejki i kawiarnie. Dużą popularnością cieszą się oczywiście bary w Międzyzdrojach, oferujące smażone rybki oraz popularne dania jak pierogi czy naleśniki.

Poznaj miasto z Google

 

Zanim przyjedziesz do Międzyzdrojów poznaj miasto z Google. Dzięki takim usługom jak wizytówka firm, już wcześniej zdobędziesz potrzebne informacje dotyczące noclegów i atrakcji turystycznych. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się obiekty, które szybko znajdują się w wyszukiwarkach, dlatego tak istotne jest wykorzystanie przez obiekty turystyczne darmowego narzędzia jak wizytówka Google. Międzyzdroje, które posiada tak wiele hoteli, restauracji, muzeów mogą budować reputację tych miejsc w Internecie, chociażby dzięki takim funkcjom jak Lokalny Przewodnik. Międzyzdroje, wszystkie obiekty oferujące miejsca noclegowe, a zwłaszcza hotele i restauracje powinny zadbać o posiadanie swoje wizytówki w Google Maps. Dzięki temu obiekty zyskują dodatkowe narzędzie do promocji oraz komunikacji z turystami, którzy mogą dzielić się wrażeniami z wizyty w danym miejscu. Turyści przez zostawienie komentarza czy oceny zachęcają innych, potencjalnych Gości do odwiedzenia danej restauracji, hotelu czy apartamentu. Dobre oceny i opinie, szybko przełożą się na wysokie miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania, dlatego warto aby szczególnie takie miejsca jak restauracje i hotele w Międzyzdrojach posiadały wizytówkę w Google.

Restauracje Godne Uwagi

Najlepsze Hotele

Bary, które Warto Odwiedzić

Miejsca Kultury

Zabytki

Miejsca spotkań