Kołobrzeg – co warto zobaczyć?

Kołobrzeg jest jedną z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych na mapie polskiego wybrzeża. Każdego lata przyjeżdżają tu tysiące turystów, na których czekają historyczne zabytki i liczne atrakcje do odkrycia. Doskonały klimat, ujęcia wody mineralnej, złoża borowiny i solanki sprawiły, że miasto posiada również status uzdrowiska.

 

Zabytki Kołobrzegu

Początki miasta sięgają IX wieku, gdy w pobliżu dzisiejszego Kołobrzegu, we wsi Budzistowo powstał gród związany przez najbliższe stulecia z Piastami. W 1000 r. Bolesław I Chrobry utworzył tu biskupstwo. Właściwa lokacja miasta miała miejsce w 1255 r. Od połowy XV wieku miasto pełniło ważne funkcję militarne. Jako Twierdza Kołobrzeg bronił się w 1761 podczas wojny siedmioletniej, był oblegany przez wojska Napoleona w 1807 r. i podczas natarcia Armii Radzieckiej w marcu 1945 r. W wyniku działań wojennych w czasie radzieckiej ofensywy zabudowa miasta została zniszczona w 95%, w tym również historyczna tkanka miasta. Do najciekawszych zabytków zalicza się: odbudowana katedra z przełomu XIV/XV wieku, zniszczona podczas walk o Kołobrzeg, wczesnośredniowieczny Kościół Św. Jana Chrzciciela, a także ratusz wzniesiony w latach 30. XIX wieku. Interesującą pozostałością średniowiecznych fortyfikacji jest Baszta Lontowa z zachowanymi zdobieniami i widocznymi otworami strzelniczymi. W XIV w. Kołobrzeg stał się członkiem Hanzy czyli związku miast handlowych Europy Północnej co dawało mu liczne przywileje. Przykładem kamienicy z tego okresu jest dom kupiecki przy ul. Emilii Gierczak, odbudowany po II wojnie światowej. W dawnym Pałacu rodziny Brunszwickich z XIX wieku mieści się obecnie Muzeum Oręża Polskiego.

Turystyczne atrakcje, które musisz zobaczyć

 

Największą turystyczną atrakcją miast jest oczywiście jego położenie nad Bałtykiem, piękne plaże i uzdrowiskowy klimat. Jeżeli przyjedziesz tu na urlop lub krótki wypoczynek powinieneś zobaczyć też inne ciekawe miejsca. Turyści chętnie odwiedzają stojącą przy wejściu do portu Latarnię Morską wzniesioną po wojnie na miejscu dawnego fortu z XVIII wieku oraz oczywiście kultowe molo – miejsce spotkań w Kołobrzegu mieszkańców i turystów. Między molo a latarnią morską spacerować można Bulwarem Jana Szymańskiego czyli kołobrzeskim deptakiem. Popularną atrakcją jest również port morski, z którego w sezonie możesz wypłynąć w rejs na Bornholm, oraz sąsiadujący z nim port wojenny. Idealnym miejscem dla fanów sportów wodnych i żeglarzy jest znajdująca się na wyspie Marina Solna.

Kultura w Kołobrzegu przez wiele lat utożsamiana była z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej organizowanym tu w latach 1968–1990. Obecnie oferta kulturalna miasta kształtowana jest prze ośrodki i instytucje kultury jak Muzeum Oręża Polskiego czy Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbergiensis”. W sezonie wakacyjnym odbywa się tutaj wiele imprez plenerowych, koncertów muzycznych i pokazów.

Zaplanuj pobyt w Kołobrzegu

 

Planując wczasy lub city break w tym nadmorskim uzdrowisku okresie wakacyjnym, z uwagi na dużą popularność i ruch turystyczny, warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Komfortowe i nowoczesne hotele w Kołobrzegu, w tym również pięciogwiazdkowe, oferują dużą liczbę miejsc
w różnych standardach i oczywiście cenach. Turyści mogą skorzystać z oferty znanych sieciowych hoteli, domów wycieczkowych, pensjonatów, a także hosteli i domów wczasowych oraz prywatnych apartamentów.

Na turystów spragnionych wrażeń i doznań kulinarnych czekają również liczne restauracje w Kołobrzegu, a także kawiarnie i cukiernie oferujące wyśmienite dania różnych kuchni. Dla zwolenników tradycyjnych obiadów dobrą propozycją są chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów smażalnie ryb oraz bary. W Kołobrzegu jest ich naprawdę sporo.

Poznaj miasto z Google

 

Zanim przyjedziesz do Kołobrzegu poznaj miasto z Google. Dzięki takim usługom jak mapy czy wizytówka firm, już wcześniej zdobędziesz potrzebne informacje dotyczące zabytków, noclegów i atrakcji turystycznych wartych zobaczenia. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się obiekty, które szybko znajdują się w wyszukiwarkach, dlatego tak istotne jest wykorzystanie przez obiekty turystyczne darmowego narzędzia ułatwiającego promocję, jak wizytówka Google. Kołobrzeg, który posiada tak wiele atrakcji ma szansę na budowanie reputacji tych miejsc w Internecie, chociażby dzięki takim funkcjom jak Lokalny Przewodnik. Kołobrzeg, wszystkie punkty oferujące miejsca noclegowe, a zwłaszcza hotele i restauracje powinny zadbać o posiadanie swoje wizytówki w Google. Dzięki temu zyskują dodatkowy kanał do promocji oraz komunikacji z turystami, którzy mogą dzielić się wrażeniami z wizyty w danym miejscu. Turyści przez zostawienie zdjęć, komentarza czy oceny zachęcają innych, potencjalnych Gości do odwiedzenia danej restauracji, hotelu czy apartamentu. Dobre oceny i opinie, szybko przełożą się na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania, dlatego warto aby szczególnie takie miejsca jak restauracje i hotele w Kołobrzegu posiadały wizytówkę w Google Maps.

Restauracje Godne Uwagi

Najlepsze Hotele

Bary, które Warto Odwiedzić

Miejsca Kultury

Zabytki

Miejsca Spotkań