Karpacz – co warto zobaczyć?

Dawniej do miasta ściągali poszukiwacze złota i pielgrzymi, dzisiaj miejscowość położoną
u podnóża Śnieżki odwiedzają miłośnicy gór i aktywnej turystyki. Doskonale przygotowana infrastruktura i liczne atrakcje zachęcają do wizyty w Karpaczu turystów z kraju i zagranicy.

Zabytki Karpacza

 

Dzisiaj może trudno to sobie wyobrazić, ale we wczesnym średniowieczu w Karkonosze przyjeżdżali górnicy, którzy budowali głębokie sztolnie w poszukiwaniu cennego złotego kruszcu. Wiemy, że na tych terenach istniała taka osada poszukiwaczy już w XII wieku. Karpacz wzmiankowany jest w księgach spisywanych przez Walonów przybywających w Karkonosze i Góry Izerskie w poszukiwaniu cennych minerałów. Najbardziej kojarzonym z Karpaczem zabytkiem jest ewangelicki Kościół Wang nazywany też Świątynią Wang, który powstał w norweskiej miejscowości Vang. W obecnym miejscu ten drewniany kościółek znalazł się dzięki pruskiemu królowi Fryderykowi Wilhelmowi IV, który sprowadził świątynię w 1842 r. Drugi równie cenny zabytek sztuki sakralnej to barokowa Kaplica św. Wawrzyńca na szczycie Śnieżki zbudowana z inicjatywy hrabiego Schaffgotscha. Kaplica została uroczyście poświęcona 10 sierpnia 1681r. W XVIII w. władze urzędowały w budynku Karczmy Sądowej z 1735 r. To było również miejsce do rozstrzygania sądów. Jeżeli rozważasz wyjście w góry zaplanuj trasę przez „Samotnię” – ulubione przez turystów miejsce spotkań. W Karpaczu, a właściwie w pobliskich górach znajduje się jeszcze jedno znane miejsce – Strzecha Akademicka, uznawane za najstarsze schronisko w tych górach.

Turystyczne atrakcje, które musisz zobaczyć

 

Jest ich kilka, a Ty powinieneś zacząć od najważniejszej. Zdobądź Śnieżkę – a będziesz mógł się chwalić, że masz na koncie najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów (1603 m n.p.m). Jak trafisz na dobrą widoczność, masz szansę na podziwianie panoramy sięgające nawet 200 km. Zobacz też zaporę na niebezpiecznej Łomnicy z powstałym jeziorkiem i Dziki Wodospad. Spróbuj swoich sił w magicznym miejscu – Kruczych Skałach, gdzie przed wiekami istniały sztolnie, a dzisiaj jest centrum wspinaczkowe. Obowiązkowo wybierz się na wzgórze Karpatki (726 m n.p.m.) – tu kiedyś również szukano srebra, a już od XIX wieku miejsce było chętnie odwiedzane przez turystów. Chcesz doświadczyć niezwykłego? Wybierz się na ulicę Strażacką, gdzie na jej odcinku przedmioty same toczą się pod górkę. Sprawdź tę anomalię koniecznie! Jeżeli szukasz prawdziwego uczucia skieruj swe kroki do „Młynka Miłości”, który wg legendy sprawi, że Twoja miłość będzie odwzajemniona. Dawki adrenaliny dostarczy Ci o każdej porze roku przejażdżka sankami na torze CRIS KOLOROWA.
Kultura w Karpaczu to przede wszystkim bardzo bogata i różnorodna oferta imprez ii wydarzeń organizowanych cyklicznie. Interesującą propozycją jest Festiwal Smaków Liczyrzepy, to święto smaku i kultury w czasie którego turyści mogą zapoznać się kulinarnym dziedzictwem Karkonoszy i Dolnego Śląska. Jany – Noc Świętojańska nad Wodospadem to coroczna propozycja na powitanie lara w górach. European Voice & Music Festival to głównie koncerty muzyki sakralnej i koncerty operowe uzupełnione ofertą dla dzieci i warsztatami. Fani poezji śpiewanej przyjeżdżają do Karpacza na festiwal Gitarą i Piórem.

Zaplanuj pobyt w Karpaczu

 

Karpacz należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce, i w Karkonoszach, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Hotele w Karpaczu przygotowały dla turystów dużą liczbę miejsc noclegowych w różnych standardach i cenach, ale warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji pokoju. Goście mogą skorzystać też oferty domów wycieczkowych, pensjonatów, a także licznych hosteli, schronisk górskich oraz prywatnych apartamentów.

Miastem można dosłownie delektować się odwiedzając doskonałe restauracje w Karpaczu oraz urocze klimatyczne kawiarnie. Dużą popularnością cieszą się oczywiście turystyczne bary w Karpaczu, serwujące domowe, pyszne jedzenie.

Poznaj miasto z Google

 

Zanim przyjedziesz do Karpacza poznaj miasto z Google. Dzięki takim usługom jak wizytówka firm, już wcześniej zdobędziesz potrzebne informacje dotyczące zabytków czy noclegów. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się obiekty, które szybko znajdują się w wyszukiwarkach, dlatego tak istotne jest wykorzystanie przez atrakcje turystyczne darmowego narzędzia jak wizytówka Google. Karpacz, który posiada tak wiele hoteli, restauracji, ciekawych atrakcji ma szansę na budowanie reputacji tych miejsc w Internecie, chociażby dzięki takim funkcjom jak Lokalny Przewodnik. Karpacz, wszystkie obiekty oferujące miejsca noclegowe, a zwłaszcza hotele i restauracje powinny zadbać o posiadanie swoje wizytówki w Google Maps. Dzięki temu obiekty zyskują dodatkowe narzędzie do promocji oraz komunikacji z turystami, którzy mogą dzielić się wrażeniami z wizyty w danym miejscu. Turyści przez zostawienie komentarza czy oceny zachęcają innych, potencjalnych Gości do odwiedzenia danej restauracji, hotelu czy apartamentu. Dobre oceny i opinie, szybko przełożą się na wysokie miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania, dlatego warto aby szczególnie takie miejsca jak restauracje i hotele w Karpaczu posiadały wizytówkę w Google.

Restauracje Godne Uwagi

Najlepsze Hotele

Bary, które Warto Odwiedzić

Miejsca Kultury

Zabytki

Miejsca Spotkań