Bydgoszcz – co warto zobaczyć?

Bydgoszcz to historyczne miasto z dużą liczbą zachowanych zabytków, otoczone zielonymi terenami z największym parkiem miejskim w Polsce. Dzięki dobrym warunkom naturalnym miasto uznane zostało za wioślarską stolicę kraju.

Zabytki Bydgoszczy

 

Bydgoszcz otrzymała prawa miejskie w 1346 r. nadane przez króla Kazimierza III Wielkiego. Osadnictwo na tych ziemiach sięga epoki brązu, a jego intensyfikacja miała miejsce za czasów cesarstwa rzymskiego, wówczas prowadził tędy szlak bursztynowy z południowej Europy nad Bałtyk. Większość zabytkowych obiektów jest dużo młodsza i rozlokowane są w obrębie Starego miasta i Śródmieścia. Odwiedzając miasto powinieneś zobaczyć najstarszy budynek – gotycką katedrę św. Marcina i Mikołaja z XV w., późnogotycki, pobernardyński kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju oraz Kościół Klarysek (XVI/XVII w). Symbolem miasta są Spichrze nad Brdą – to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania i miejsce spotkań w Bydgoszczy turystów i wycieczek. W pobliżu cumuje zabytkowa Barka Lemara. Handlowa przeszłość miasta doskonale wyraża się w tych magazynowych budowlach zlokalizowanych na nabrzeżach rzeki Brdy i Młynówki. Ulubionym obiektem cieszącym się dużą sympatią mieszkańców i turystów jest spichrz „holenderski”, przed którym możesz podziwiać brązowy model średniowiecznej Bydgoszczy. Fragmentarycznie w mieście zachowały się również średniowieczne fortyfikacje miejskie, które zostały rozebrane w XIX wieku. Wśród budowli użyteczności publicznej okazale prezentuje się budynek Poczty Polskiej z pierwszej połowy XVIII w., bydgoski ratusz z XVII w., a także Hala targowa z 1904 r. Klimat dawnej Bydgoszczy poczujesz spacerują ulicą Długą, przy której oprócz uroczych kamieniczek znajduje się też oryginalne Muzeum Mydła. W historycznej części miasta – Fordon znajduje się synagoga z połowy XIX w.

Turystyczne atrakcje, które musisz zobaczyć

 

Olbrzymim turystycznym walorem miasta jest położenie wielu historycznych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie rzek i kanałów, które dają możliwość podziwiania niezwykłych uroków Bydgoszczy. Poczuj energię niezwykłego miejsca jakim jest zabytkowa, zielona Wyspa Młyńska z nowoczesną mariną Przystań Bydgoszcz stworzoną z myślą o żeglarzach, a także dawnymi Młynami Rothera z połowy XIX w. Doceń klimat stylowych kamieniczek ciągnących się przy rzece Młynówce nazywanych Wenecją Bydgoską, a także spójrz w górę na słynną rzeźbę „Przechodzący przez rzekę” rozpiętą nad Brdą dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej. W mieście żyjącym w symbiozie z wodą nie mogło zabraknąć fontann. Fontanna „Potop” z 1904 r. znajduje się w w parku im. Kazimierza Wielkiego, druga z dyszami sterowanymi w rytm muzyki zlokalizowana jest w Dzielnicy Muzycznej. Na zdjęciach doskonale prezentuje się też zespół kamienic z XIX i początku XX w. z elementami secesji, neobaroku i neogotyku przy ul. Cieszkowskiego.

Oprócz zabytków, atrakcji turystycznych również kultura w Bydgoszczy jest magnesem przyciągającym do miasta gości. Liczne muzea, sceny Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova oraz Teatru Polskiego, a także cykliczne festiwale, jak Musica Antiqua Europae Orientalis budują atrakcyjny kulturalnie wizerunek stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.

Zaplanuj pobyt w Bydgoszczy

 

Bydgoszcz należy do atrakcyjnych kierunków wybieranych na city break czy krótkie wakacje. Jeżeli planujesz przyjechać tu podczas wakacji, lepiej wcześnie pomyśl o rezerwacji noclegu. Hotele w Bydgoszczy przygotowały dla turystów dużą liczbę miejsc noclegowych w różnych standardach i oczywiście cenach. Goście mogą skorzystać z oferty renomowanych hoteli, a także pensjonatów, willi, hosteli oraz prywatnych apartamentów.

Miastem można dosłownie delektować się odwiedzając doskonałe restauracje w Bydgoszczy, kameralne kawiarenki zlokalizowane zwłaszcza na starówce. Dużą popularnością cieszą się bary w Bydgoszczy serwujące szybki i niedrogi posiłek – w mieście ich naprawdę ich nie brakuje.

Poznaj miasto z Google

 

Zanim przyjedziesz do Gdańska poznaj miasto z Google. Dzięki takim usługom jak mapy czy wizytówka firm, już wcześniej zdobędziesz potrzebne informacje dotyczące noclegów i atrakcji turystycznych. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się obiekty, które szybko znajdują się w wyszukiwarkach, dlatego istotne jest wykorzystanie darmowego narzędzia jak wizytówka Google. Bydgoszcz, która posiada tak wiele hoteli, restauracji i ciekawych obiektów może budować reputację tych miejsc w Internecie, chociażby dzięki takim funkcjom jak Lokalny Przewodnik. Bydgoszcz, wszystkie obiekty oferujące miejsca noclegowe, a zwłaszcza hotele i restauracje powinny zadbać o posiadanie swoje wizytówki w Google Maps. Dzięki temu obiekty zyskują dodatkowe narzędzie do promocji oraz komunikacji z turystami, którzy mogą dzielić się wrażeniami z wizyty w danym miejscu. Turyści przez zostawienie komentarza czy oceny zachęcają innych, potencjalnych Gości do odwiedzenia danej restauracji, hotelu czy apartamentu. Dobre oceny i opinie, szybko przełożą się na wysokie miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania, dlatego warto aby szczególnie takie miejsca jak restauracje i hotele w Bydgoszczy posiadały wizytówkę w Google.

Restauracje Godne Uwagi

Najlepsze Hotele

Bary, które Warto Odwiedzić

Miejsca Kultury

Zabytki

Miejsca Spotkań